Hizmetlerimiz

Alüminyum Kompozit Panel 


Alüminyum Kompozit Panel

Cephe sistemleri sektöründe başta Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’de sahip olduğu T.S.E. standartları ve ISOO 9001 belgesi ile adından sıklıkla söz ettiren Doğan Güneş Cephe Sistemleri, Alüminyum Kompozit Panel kaplamaları alanında Uşak ilindeki üretimlerini çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen teknolojik alt yapı ile sağlamaktadır.

AKPABOND, ALUCOBOND, TEKNOBOND, MITSUBISHI, SARAYBOND ve ALKORBOND gibi markaların yanı sıra diğer markalarlada işbirliğine giderek sektörde çözüm üreten bir marka olan Doğan Güneş Cephe Sistemleri sorunsuz ve dayanıklı kompozit paneller üreterek sektördeki 25 yıllık tecrübesi ile öncü kimliğini muhafaza etmektedir.

Doğan Güneş Cephe Sistemleri kalite hizmet anlayışı ekseninde başta Uşak ve İzmir olmak üzere tüm Ege ve Türkiye’de müşteri istekleri doğrultusunda kişiye özel kompozit panel imalat ve montaj hizmeti de sağlamaktadır.

Alüminyum Kompozit Panel çeşitli kalınlıklarda iki alüminyum levha arasına yerleştirilen alüminyum polieten çekirdek ile doldurulmuş ve yüzeyinde de alüminyum kompoze madde bulunan panellerdir.

Alüminyum Kompozit Panel, hafif alüminyum esaslıdır. Fakat bu hafifliğine rağmen metal sağlamlılığını da bünyesinde barındıran pürüzsüz, titreşim engel olan, uzun süre dayanıklılık dayanıklılık ve bakım kolaylığı sağlayan ve daha bir çok artıları olan bir yapı malzemesidir.

İleri teknoloji ile üretilen Alüminyum Kompozit Paneller özellikle mimari ve mühendislik alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle de hastane, iş merkezi ve konut gibi yapılarda dış cephe kaplamalarında ve iç mekan tasarım uygulamalarında tercih edilmektedir.

Doğan Güneş Cephe Sistemleri müşterilerine sahip olduğu teknolojik alt yapı ile Alüminyum Kompozit Paneller’de standart renklerin yanı sıra talep doğrultusunda farklı renk ve ölçülerde de imalat ve montaj imkanı sağlanmaktadır.

 

Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri;

Alüminyum Kompozit Paneller ile binaların ön cephelerinde yeniden moddelleme ve tasarım imkanı doğabilmektedir.

Diğer taraftan Kompozit Paneller; perde duvarlar için dolgu, iç ve dış cephe giydirme, çatı konstrüksiyon ve kanopi kaplama, balkon ve tünel giydirme, kapı ve sürgülü paneller ile oda bölmelerinde; düzgünlük, titreşim bastırma, uzun süre dayanıklılık ve bakım kolaylığı gibi nedenlerle sıklıkla tercih edilmektedir.

Alüminyum Kompozit Panel ürünlerinin yaygın olarak kullanılması ve müşteriler tarafından özellikle tercih edilmesinin kimi nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kompozit Paneller doğal şartlara dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
  • Diğer cephe kaplama malzemelerine göre daha hafiftir.
  • Alüminyum Kompozit Panellerin yüzeyi pürüzsüz ve olası darbeler sonrasında kırılmaya karşı dayanıklıdır.
  • İşlenilmesi, uygulanması, bakımı ve temizliği kolay bir maddedir.
  • Farklı renk seçenekleri ile müşteri beğenisine uygun üretim yapılabilmektedir.
  • Titreşimleri abzorbe etme özelliğine sahiptir.
  • Korozyonlara karşı dayanıklıdır.