Hizmetlerimiz

Alüminyum Küpeşte ve Korkuluklar


Alüminyum Küpeşte ve Korkuluklar

Doğan Güneş Cephe Sistemleri tarafından T.S.E. standartlarında üretilen Alüminyum Küpeşte ve Korkuluklar genellikle tehlikeli olabilecek yapılarda ve güvenliğin az olduğu alanlarda ortam korumasını sağlamak ve estetik bir görüntü elde etmek amacıyla tercih edilmektedir.

Merdiven, balkon, teras, havuz kenarları, yapı ve inşaatların diğer bölümlerine emniyet ve estetik kazandırmak için uygulanan dekorasyonlara küpeşte ya da korkuluk denilmektedir.

Küpeşte ya da bir diğer adı ile korkuluklar plastik, demir, ahşap ve alüminyum profillerden üretilmektedir. Alüminyum malzeme kullanılarak üretilen küpeşte ve korkuluklara Alüminyum Küpeşte ve Korkuluklar adı verilmektedir.

Güvenilirlik ve sağlamlık üzerine temellendirilen Alüminyun Küpeşte ve Korkuluklar trabzan olarak da adlandırılabilmektedir. Her üç kavramda aynı anlamı karşılamaktadır.

Başta Uşak olmak üzere İzmir’de tüm Ege ve Türkiye’de cephe sistemleri alanında başarı ile faaliyet gösteren Doğan Güneş Cephe Sistemleri merdiven küpeşte ya da korkuluklarda alüminyum ve paslanmaz çelik profiler kullanmaktadır. Güvenliği ve estetik görselliği ön planda tutan Doğan Güneş Cephe Sistemleri tek, çift ya da üç paralelli camlı küpeşteler üretebilmekte müşteri talepleri doğrultusunda özel tasarımlar üreterek imalat ve montaj hizmeti sağlamaktadır.

Profilleri çeşitli parçalardan oluşan alüminyum küpeşte ve korkuluklar alanındaki diğer küpeşte ve korkuluklardan bu özelliği ile yani demontaj olması ile diğerlerinden farklılık arz etmektedir.

Cephe sistemleri alanında imalat ve montaj hizmeti veren Doğan Güneş Cephe Sistemleri alüminyum küpeşte ve korkulukların montajı sırasında parçaları vida ile birbirine tutturarak kullanıma hazır hale getirmektedir.

Alüminyum Küpeşte ve Korkuluklar Kullanmanın Artı Yönleri

İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğine uygun olarak Doğan Güneş Cephe Sistemleri tarafından imalat ve montajı gerçekleştirilen alüminyum küpeşte ve korkulukların tercih edilme nedenlerinden bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Alüminyum küpeşte ve korkuluk montajı sonrasında temizlik dışında hiç bir bakım gerekmemektedir. Bu yönü ile alüminyum küpeşte ve korkuluklar modern ve akıllı yapıların vazgeçilmezi konumundadır.
  • Alüminyum küpeşte ve korkuluklar da paslanma meydana gelmez. Ve ürünler korozyona dayanıklıdır.
  • Alüminyum’dan imal edildiği için malzemeler sağlam ve hafif olmaktadır.
  • Kullanılacağı mimari yapının özelliğine göre tasarlanabilir ve barındırdığı özellikleri ile kullanıcıya uygulama kolaylığı ve zenginliği sağlar.
  • Hafif ve estetik olması nedeniyle iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Geri dönüşüm özelliği sayesinde doğa dostu bir üründür.
  • Merdiven, balkon, asma kat, teras, havuz kenarları, bahçe gibi alanlarda güvenliği temin etmek ve estetik bir görüntü elde etmek amacıyla kullanılan bir üründür.