Hizmetlerimiz

Silikon Cephe
Silikon Cephe

Doğan Güneş Cephe Sistemleri başta Uşak ve İzmir olmak üzere tüm Ege ve İzmir’de cephe sistemleri alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Özellikle de slikon cephe alanında farklı tasarımlarda ve çeşitli yapı malzemeleri ile estetik bir görüntü elde etmeyi amaçlayarak müşteri memnuniyetini kazanmayı hedeflemektedir.

Slikon Cephe uygulamasında binanın dış yüzüne alüminyum karkas ve cam tutucu profiller ile montaj işlemi betonarme kısma uygulanır ve bu işlemde özel çelik ankreaj kullanıldığından bir taraftan sağlamlık elde edilir diğer taraftan da binaya estetik bir görüntü kazandırılır.

Slikon Cephe uygulamasının bir diğer artısı da binada herhangi bir alan kaybına izin vermemesidir.

Slikon Cephe uyuglamasında kullanılan alüminyum profil ve camlar farklı renk ve model seçeneklerine sahiptir. Bu nedenle farklı mimari yapılara özel olarak slikon cephe uygulaması yapılabilmektedir. Özgün tasarımlar estetiği ön planda tutarken aynı zamanda kullanılan malzeme ile de dayanıklılık hat safhaya çıkartılır. Sonuç olarak Doğan Güneş Cephe Sistemleri tarafından gerçekleştirilen montaj işlemi sonrasında şık, sağlam ve dış etkenlere karşı dayanıklı camlar ile her anlamda mükemmel bir sonuç elde edilir.

Binanın dış cephesinde kullanılan camlar imalat aşamasında temperlenerek alüminyum profillere özel slikonlar yardımı ile yapıştırılır ve bu şekilde montaja hazır hale getirilir.

Doğan Güneş Cephe Sistemleri tarafından uygulanan slikon cephe uygulamaları binalarda dış cephede ki soğuk ve sıcak hava akımını bloke ederek iç cephede mevcut ısının uygulamada kullanılan yalıtkan fitiller sayesinde korunmasını sağlar. Bu özellik ile önemli ölçüde enerji tasarrufu elde edilir.

Slikon Cephe uygulamalarının sıklıkla tercih edilme nedenlerinden bir diğeride kullanılan reflekte camların güneş ışınlarını %70 oranında kırmasıdır.

Doğan Güneş Cephe Sistemleri tarafından imalat ve montajı yapılan Slikon Cephe uygulamarında güvenli bir ortam elde etmek için özel kanat açma mekanizmaları kullanılmaktadır. Bu söz konusu kanatlar kapandığında dış cephe yüzeyinde gizli kalır ve herhangi bir şekilde cephe bütünlüğü bozulmaz.

Fabrika, Alışveriş Merkezi, Resmi Kurumlar, İş Merkezleri, Konutlar, Oteller, Hastaneler, Kamu Binaları gibi daha bir çok özel ya da resmi binalarda özellikle tercih edilen slikon cephe uygulamaları herhangi bir bakım gerektirmediğinden uzun ömürlü olması ve tasarımın binaya özel olması nedenleriyle başta Uşak ve İzmir olmak üzere tüm Ege ve Türkiye’de oldukça rağbet görmektedir.

Slikon cephe uygulamalarında kullanılan alüminyum paneller istenildiğinde gizli kanat haline dönüştürülebilir özelliğe sahiptir.

Binanın fiziki yapısı, binanın bulunduğu coğrafya ve iklim şartları da baz alınarak kullanılan profil tipleri imalat aşamasında belirlenmekte ve (gerektiğinde ısı bariyerleri ve çok odacıklı profiller tercih edilip ısı yalıtımı sağlanarak) montaj sonrasında en ideal sonuç elde edilmektedir.